Szykują się zmiany prawne dotyczące sprzedaży alkoholu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 15 kwietnia 2010 09:15

Szykują się zmiany prawne dotyczące sprzedaży alkoholu

Przedsiębiorcy posiadający specjalne zezwolenie będą mogli sprzedawać alkohol za pośrednictwem internetu - informuje Dziennik Gazeta Prawna i wyjaśnia, że kurier dostarczający towar będzie sprawdzał, czy kupujący jest pełnoletni.

Zgodnie z przygotowanym przez resort gospodarki projektem ustawy o ograniczaniu barier dla obywateli i przedsiębiorców legalna będzie sprzedaż detaliczna napojów alkoholowych za pomocą środków porozumiewania się na odległość, w tym internetu - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Będą mogli ją prowadzić wszyscy przedsiębiorcy, którzy uzyskają zezwolenie na taką działalność. Obecnie sprzedaż napojów alkoholowych przez internet bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom stanowi przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Pomimo sankcji prawnych grożących dziś przedsiębiorcom, wielu z nich decyduje się jednak na sprzedaż alkoholu w internecie. Większość firm, chcąc pozostawać w zgodności z prawem i z obawy o utratę zezwolenia, nie prowadzi jednak takiej formy sprzedaży. Jak zauważa Gazeta Prawna, nowe rozwiązania przywrócą więc równowagę na rynku sprzedawców alkoholi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane