Tajemniczy klient coraz chętniej zatrudniany przez sklepy

Autor: Dziennik Łódzki 25 sierpnia 2009 11:33

W internecie aż roi się od ofert pracy dla nietypowych "kupujących". W ciągu dwóch miesięcy pojawiło się ich ponad 800. Dotyczą nie tylko dużych miast, ale i Zgierza, Marek czy Tarnowa - podaje Dziennik Łódzki.

Pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że na konkurencyjnym rynku jakość obsługi jest czynnikiem decydującym. Kandydaci powinni posiadać średnie wykształcenie, dostęp do internetu, wysoką kulturę osobistą - wymienia Aleksandra Nowak, project manager z Vision SecretClient, która zatrudnia tajemniczych klientów. - Liczą się komunikatywność, uczciwość, spostrzegawczość.

Chętni zatrudniani są na umowy o dzieło lub zlecenia, jest to praca dorywcza. Wynagrodzenie za jedną wyprawę do sklepu wynosi od 20 zł netto i zależy od stopnia skomplikowania i czasochłonności wizyty.

Z usług tajemniczego klienta korzysta m.in. sieć hipermarketów Carrefour.

- Dzięki informacjom zebranym podczas takich badań możemy szybko wprowadzać ewentualne zmiany i doszkalać naszych pracowników, a co za tym idzie, dostosowywać sposób funkcjonowania sklepów do wygody i potrzeb klientów - mówi Iwona Krawczyk, senior manager z biura analiz rynkowych Carrefour Polska.

Zdaniem Henryka Michałowicza, eksperta Konfederacji Pracodawców Polskich, korzystanie z usług tajemniczych klientów świadczy o rosnącej konkurencji wśród sieci.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane