Targowiska z powodzeniem konkurują z marketami

Autor: Gazeta Wrocławska 31 sierpnia 2009 13:26

W Świdnicy miejsce do handlowania trzeba rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, w Wałbrzychu targowiska też są wypełnione po brzegi, a ostatnio w Żarowie klientów było tak wielu, że wprowadzono dodatkowy dzień targowy - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

Miejskie targowiska przeżywają prawdziwy renesans. Powodów jest wiele: jest taniej, zdrowiej, a i wybór jest ogromny. 

Również w Jeleniej Górze handel pod chmurką kwitnie. Mieszkańcy mają w czym wybierać, bo w mieście jest kilka targowisk. Te najbardziej lubiane, na osiedlu Zabobrze, radzi sobie doskonale, mimo że pod bokiem ma aż trzy duże sieciowe markety.

Popularność targowiska zawdzięczają też modzie na kupowanie zdrowszego, polskiego produktu, najlepiej od rolnika niemal po sąsiedzku. Coraz głośniej do takich zakupów namawiają też popularne osoby. Aktorka Beata Kawka, znana z serialu "Samo życie", publicznie mówi o tym, że nie kupuje w supermarketach. Wolę kupować żywność na bazarach, targowisku czy małych sklepach za rogiem. Wtedy mam pewność, że to będzie świeże i że wspieram rodzimy przemysł - twierdzi Kawka. 

Zdaniem socjologa powoli mija czas bezkrytycznego kupowania w wielkich sklepach. Zaczynamy dostrzegać, że jabłka, grzyby czy ziemniaki nawet po promocyjnej cenie są tam droższe niż te kupione z ręki na targu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane