REKLAMA
REKLAMA

Targowiska z powodzeniem konkurują z marketami

Autor: Gazeta Wrocławska 31 sierpnia 2009 13:26

W Świdnicy miejsce do handlowania trzeba rezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, w Wałbrzychu targowiska też są wypełnione po brzegi, a ostatnio w Żarowie klientów było tak wielu, że wprowadzono dodatkowy dzień targowy - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

REKLAMA

Miejskie targowiska przeżywają prawdziwy renesans. Powodów jest wiele: jest taniej, zdrowiej, a i wybór jest ogromny. 

Również w Jeleniej Górze handel pod chmurką kwitnie. Mieszkańcy mają w czym wybierać, bo w mieście jest kilka targowisk. Te najbardziej lubiane, na osiedlu Zabobrze, radzi sobie doskonale, mimo że pod bokiem ma aż trzy duże sieciowe markety.

Popularność targowiska zawdzięczają też modzie na kupowanie zdrowszego, polskiego produktu, najlepiej od rolnika niemal po sąsiedzku. Coraz głośniej do takich zakupów namawiają też popularne osoby. Aktorka Beata Kawka, znana z serialu "Samo życie", publicznie mówi o tym, że nie kupuje w supermarketach. Wolę kupować żywność na bazarach, targowisku czy małych sklepach za rogiem. Wtedy mam pewność, że to będzie świeże i że wspieram rodzimy przemysł - twierdzi Kawka. 

Zdaniem socjologa powoli mija czas bezkrytycznego kupowania w wielkich sklepach. Zaczynamy dostrzegać, że jabłka, grzyby czy ziemniaki nawet po promocyjnej cenie są tam droższe niż te kupione z ręki na targu.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA