Tarnobrzescy kupcy przeciwko nielegalnie handlującym

Autor: Echo Dnia 8 lutego 2010 12:06

Przedsiębiorcy z Tarnobrzega poprosili lokalny samorząd o pomoc w wyeliminowaniu niezdrowej konkurencji, jaka towarzyszy im na placu przy ulicy Kwiatkowskiego. Obawiają się handlujących na tym samym targowisku oraz w jego sąsiedztwie obcokrajowców. Przedsiębiorcy obserwując niezdrową konkurencję tłumaczą, że przeprowadzane na targowisku kontrole są niewystarczające - informuje Echo Dnia.

O pomoc do władz miasta zwróciło się około 70 kupców. Na spotkaniu z wiceprezydentem Andrzejem Wójtowiczem nie ukrywali, że napływ konkurencji ze wschodu, przyczyna się do spadku ich utargów. Tymczasem dla wielu z nich, handel, to jedyne źródło utrzymania, z którego żyje cała rodzina. - Nie może być tak, że na miejskim targowisku ktoś handluje nielegalnie - przyznaje Andrzej Wójtowicz. - Kupcy ostrzegają, że napływ handlujących ze wschodu, którzy nie mają zezwoleń, jest ogromny i stanowi dla nich znaczne zagrożenie.
Wiele skarg mówiło o tym, że handel odbywa się na terenie graniczącym z placem przy Kwiatkowskiego. Dlatego samorząd zawiadomił wszystkich sąsiadów targowiska o regułach prawnych prowadzenia handlu. Kupcy zadeklarowali, że powołają stowarzyszenie, które będzie walczyło o ich interesy. Samorząd zapowiada też zwiększoną ilość kontroli targowiska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane