Tenczynek dzięki Makro chce dotrzeć do małych sklepów

Autor: portalspozywczy.pl 4 listopada 2009 15:55

Producent przetworów warzywno-owocowych Tenczynek chce się intensywnie rozwijać i budować dystrybucję także w mniejszych sieciach handlowych.

Spółka Gardenau, której prezesem jest Marek Jutkiewicz (były wiceprezes i akcjonariusz Hoopa), pod koniec ubiegłego roku odkupiła od syndyka masy upadłościowej producenta sałatek, sosów, koncentratów, przetworów, konfitur i dżemów, firmę Tenczynek. Nowi właściciele firmy przez rok przeprowadzali działania restrukturyzacyjne, teraz mają ambitne plany rozwoju spożywczej firmy.

- Do marca chcemy zakończyć proces budowania dystrybucji w Polsce. Na razie mamy podpisanych 78 umów z sieciami handlowymi. Jesteśmy obecni w całym kraju w takich sieciach jak m.in. Alma, Bomi, E.Leclerc, do końca roku chcielibyśmy podpisać umowy z Piotrem i Pawłem, Realem i Makro. Liczymy, że dzięki obecności w Makro wzrośnie dostęponość naszych produktów w mniejszych sklepach, bo wielu przedsiębiorców tam zaopatruje się w produkty spożywcze. Chcemy być obecni w każdym kanale dystrybucji poza dyskontami - mówi Ewa Kawałkowska, dyrektor generalny Gardenau.
Na razie produkty Tenczynka będą szerzej dostępne w Polsce.
- Naszym priorytetem jest na razie polski konsument, chcemy, żeby nas zauważył. Ale w planach mamy dywersyfikację sprzedaży, bo nie można skupiać się wyłącznie na jednym rynku, bo jest to ryzykowne i może doporowadzić do przykrych skutków - mówi Ewa Kawałkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane