Tesco przejmie sieci sklepów Netto lub Billa

Autor: Gazeta Prawna 28 kwietnia 2009 09:39

158 sklepów Netto i 25 Billa to kandydaci do przejęcia przez Tesco. Siecią Netto interesuje się także należąca do portugalskiego operatora Jeronimo Martins Dystrybucja sieć Biedronka - pisze Gazeta Prawna.

Z informacji uzyskanych przez Gazetę Prawną wynika, że do przejęcia przymierza się brytyjska grupa Tesco, która już od kilku lat aktywnie uczestniczy w konsolidacji rynku detalicznego w Polsce.

Brytyjski operator ma być zainteresowany dwoma firmami. Pierwsza to duńska sieć Netto. To sieć osiedlowych dyskontów o średniej powierzchni sprzedaży około 600 mkw.

Sklepy Netto są zlokalizowane na zachodzie Polski, czyli tam, gdzie sieć Tesco jest słabo rozwinięta. To kolejny powód, dla którego brytyjska sieć mogłaby zyskać na tym połączeniu.Sieć sklepów Billa, należąca do niemieckiej REWE Group, uchyla się od komentarza w sprawie jej ewe

ntualnego przejęcia przez Tesco. Wojciech Czernek, dyrektor operacyjny Billa Polska, powiedział „GP", że sieć ustawicznie rozwija się na polskim rynku.

Analizując jednak rozwój sieci na naszym rynku w ciągu ostatnich lat - pisze „GP" - można odnieść inne wrażenie. W zeszłym roku firma otworzyła tylko jeden supermarket - w sumie ma ich 25.

Doniesień na temat ewentualnych przejęć Tesco nie potwierdza. - Tesco preferuje rozwój organiczny. Niemniej jednak zawsze jesteśmy otwarci na wszystkie nowe możliwości rozwoju biznesu - wyjaśnił „GP" Michał Kubajek, rzecznik Tesco Polska.

W tym roku Tesco ma w planach uruchomienie 25 sklepów. Z kolei w Netto ma w planach otwarcie 30 nowych dyskontów.

Wśród zainteresowanych się zakupem sieci Netto jest także Biedronka należąca do portugalskiego operator Jeronimo Martins Dystrybucja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • lolek 2009-04-28 20:09:42

    acha,

    ja też jestem zainteresowany kupieniem Netto, i Bille od biedy wezmę

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane