Tesco zyskuje, bo ma własne nieruchomości

Autor: portalspozywczy.pl 6 maja 2009 13:11

W tym roku Tesco zapowiedziało otwarcie na polskim rynku 25 nowych sklepów, za kwotę kilkuset mln zł. - W tym roku planujemy otworzyć 2-3 hipermarkety, ok. 10 średnich hipermarketów o powierzchni 2-3 tys. mkw. - wylicza Ryszard Tomaszewski.

 - Mamy w planach także mniejsze sklepy. Otworzymy w tym roku ok. 17 sklepów o powierzchni między 400 a 1000 mkw. Pierwsze małe Tesco, o powierzchni 500 mkw. ruszyło miesiąc temu w Łodzi - zdradza prezes Tesco Polska. Placówki, które zostaną uruchomione w tym roku będą w większości tzw. własnymi sklepami brytyjskiej sieci. Najwyżej 15 proc. z ogólnej liczby będą stanowić placówki w lokalach wynajętych.

Prezes zaznacza, że nie obawia się spowolnienia gospodarczego w Polsce nie tylko ze względu na trafioną strategię obraną na czas kryzysu, ale także na strukturę własnościową swoich obiektów handlowych. - W Polsce mamy 80 proc. własnych nieruchomości. To pozwala nam być niezależnym od wahań kursów walut, ponieważ nie płacimy w euro czynszów za wynajem - mówi Ryszard Tomaszewski.

- W przeciwieństwie do innych sieci, które mają nawet 90 proc. powierzchni wynajętych. Gdy obrót spada o 5 proc. w dół, relacje wysokości czynszu w stosunku do zysku niemal się załamują. Inne sieci mogą mieć w związku z tym problemy, dla nas nie jest to duży kłopot. Taka strategia pomaga nam nie tylko lepiej przetrwać trudne czasy, ale nawet myśleć o rozwoju - dodaje prezes.

W Polsce sieć Tesco ma 323 sklepy, 24 stacje paliw oraz 3 magazyny centralne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Edyta.Z z Gorzowa Wlkp. 2009-07-05 16:59:07

    Bo taki podstawowy pracownik zasuwa najciężej w Tesco czasem i kilka rzeczy naraz musi wykonywać.

  • pracownik sklepu 1K 2009-05-12 15:41:04

    Panie prezesie!

    a co z podwyżkami dla pracowników? Skoro są pieniądze na otworzenie nowych obiektów. To powinny się znaleźć pieniądze dla ludzi dzięki którym można otwierać nowe obiekty.

    Dla porównania powiem tylko tyle, różnica między sprzedawcą-kasjerem a z-ca kierownika sklepu wynosi jakieś 100 zł. Jednak odpowiedzialność tego pierwszego wiele mniejsza niż drugiego pracownika. Proszę się zastanowić czy warto inwestować w nowe sklepy z takim rozmachem, czy może podwyższyć wynagrodzenie pracownika więcej niż 3% na rok?! (podwyżki znów dotyczą tylko pracowników podstawowych)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane