Torimpex Trade: Wszystkie niedziele wolne od pracy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 5 maja 2009 13:15

Sklepy toruńskiej sieci Torimpex Trade w niedziele są zamknięte. Kierownictwo firmy wychodzi z założenia, że są to dni, w których pracownicy powinni mieć możliwość odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną.

- Uważam, że niedziela powinna być dniem wolnym od pracy, bo zwyczajowo jest to dzień przeznaczony na odpoczynek i poświęcenie czasu rodzinie. Dlatego nasze placówki są wówczas zamknięte - mówi Janina Bruś, właścicielka ośmiu marketów Torimpex w Toruniu. - Nie ma to związku z moimi przekonaniami religijnymi, po prostu niedziela to czas, który powinien zostać przeznaczony na odpoczynek a nie na pracę - dodaje.

Przypadek Torimpeksu jest wyjątkowy, bo większość placówek innych sieci jest w ten dzień otwarta. Nasza rozmówczyni nie żałuje jednak swojej decyzji i utraconych potencjalnych zysków z handlu w niedzielę.

Obowiązkową wolną niedzielę postulują związki zawodowe (m in. Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ Solidarność) oraz inne organizacje (m in. Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Izba Handlu, Kongregacja Przemysłowo Handlowa OIG ). Stworzyły one wspólnie „Przymierze na rzecz wolnej niedzieli", stawiające sobie za cel „Zachowanie świątecznego charakteru niedzieli dla dobra rodziny i społeczeństwa, jako dnia wolnego od pracy poprzez prawne uregulowanie czasu pracy handlu w niedzielę".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kasia 2010-07-15 10:00:14

  niedziele powinny być dniem wolnym od pracy..ludzie którzy pracują np.w marketch i centrach handlowych tez maja rodziny ichciałyby spędzić ten dzień właśnie z nimi a nie w pracy.klienci ktorzy przychodzą w ten dzień po zakupy czesto łażą bez celu,wydziwiają,mantykują i nic nie kupują.nie mają oni chyba recepty jak spędzić wolny dzień w gronie rodzinny i pozostaje im wycieczka do centrum handlowego-zgroza...tak naprawde to nikt nie ucierpi na zamknieciu sklepow w nidziele,ponieważ kazdy będzie musiał zrobic zakupy w tygodniu,wiec bedzie wiekszy ruch na co dzien,wyjdzie dokladnie na to samo...zrobcie cos z tym,naprawde dla osob pracujacych w niedziele jest to bardzo wazne.(watpie czy osoby ktore maja weekendy wolne sa w stanie zrozumiec tych drugich,ciekawe jakby tak im kazano pracować w niedziele,ciekawe czy by tak chetnie przychodzili do pracy???)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane