Towary z zalanych terenów ponownie trafiają na półki

Autor: Polska - Gazeta Wrocławska 7 lipca 2009 12:51

Inspekcja handlowa w Wałbrzychu ostrzega przed towarami z terenów, które dotknęła powódź. Państwowa Inspekcja Handlowa w Wałbrzychu apeluje, żeby zgłaszać do niej przypadki, kiedy handlarze próbują sprzedać podejrzanie wyglądający towar - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

- Może on być z terenów, które dotknęła powódź. Warto więc zwrócić uwagę na metki, czy są czyste, i dokładnie oglądać rzeczy - alarmuje Jadwiga Kojs z wałbrzyskiej delegatury Państwowej Inspekcji Handlowej.

Inspektorzy apelują, żeby zgłaszać wszystkie takie przypadki do PIH albo stacji sanitarno-epidemiologicznych. Te ostatnie skrupulatnie kontrolują również sklepy, zwłaszcza spożywcze, które dotknęła powódź. Właściciele większości z nich przyznają, że z towaru niewiele zostało, i zapewniają, że wszystko, co ocalało, i tak zostało zniszczone.

W Jaszkowej Dolnej rzeka zalała m.in. sklep ogólnospożywczy Bogdana Śliwińskiego. - Towar, którego nie porwała woda, już dawno wyrzuciłem, bo był przesiąknięty brudną, śmierdzącą wodą. Było dla mnie rzeczą oczywistą, że jedyne miejsce, do którego mógł trafić, to kontener na śmieci - mówi powodzianin. - Zanim ponownie otworzę mój sklep, musi minąć wiele tygodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane