Tradis otwiera halę cash &carry w Częstochowie i obsłuży PSS Jedność

Autor: dlahandlu.pl 8 lutego 2010 09:54

Na przełomie lutego i marca w Częstochowie ruszy nowy oddział cash&carry Tradisu. To efekt porozumienia Tradisu z częstochowską PSS „Jedność". Na mocy umowy Tradis wynajął od spółdzielców magazyn, który teraz przerabia na nowoczesną halę c&c. Spółka stanie się też kluczowym dostawcą towarów do 60 placówek Społem w Częstochowie.

W modernizowanym obiekcie częstochowski PSS „Jedność" prowadził dotychczas działalność hurtową na rzecz swoich placówek. Od stycznia za dystrybucję towarów do sklepów sieci jako kluczowy dostawca odpowiada Tradis. Obecnie dostawy realizowane są głównie poprzez sprzedaż serwisową, z dowozem do klienta. Realizuje je oddział Tradisu w Będzinie. Po remoncie kupcy z Częstochowy otrzymają dodatkową możliwość zaopatrzenia swoich placówek poprzez samodzielny wybór i zakup towarów w samoobsługowej hali cash&carry. Hala będzie działać też jako cross-dock - miejsce przeładunku towarów przed wysyłką ich do kolejnych odbiorców.

- Poszerzyliśmy grupę naszych odbiorców, obniżamy koszty działalności i usprawniamy łańcuch logistyczny - mówi Lesław Syguła, członek zarządu Tradis. Poza magazynem i dystrybucją do placówek PSS „Jedność" Tradis przejął także dotychczasowych pracowników hali, w sumie 14 osób.

Hala w Częstochowie będzie miała ponad 2 000 mkw. powierzchni sprzedaży. W asortymencie znajdzie się około 5 000 indeksów. Obecnie trwa dostosowywanie magazynu do standardów sieci Tradis. Częstochowska PSS „Jedność" jest drugą po Zakopanem spółdzielnią, która Tradisowi powierzyła zasadniczą cześć swojej dystrybucji. Dodatkowo Tradis współpracuje już z 47 spółdzielniami w ramach umów z Partnerskim Serwisem Detalicznym.

Społem PSS „Jedność" w Częstochowie ma 60 placówek handlowych, 4 zakłady produkcyjne oraz ośrodek "Praktyczna Pani", świadczący usługi fryzjersko - kosmetyczne. Częstochowska PSS Społem zatrudnia ponad 630 pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane