Trudno o kredyt na założenie firmy

Autor: Gazeta Prawna 27 sierpnia 2009 10:36

Aby dostać z banku kapitał na uruchomienie biznesu, nie wystarczy zabezpieczenie hipoteczne - trzeba mieć wiarygodne gwarancje spłaty kredytu. Niewielu nowych przedsiębiorców jest w stanie spełnić te wymagania - czytamy w Gazecie Prawnej.

Początkujący biznesmen to dla banków bardzo ryzykowny klient. - Dużo łatwiej jest otrzymać kredyt firmie, która zawarła już jakieś kontrakty handlowe - mówi Julian Krzyżanowski z Alior Banku.

Jeśli ktoś jako osoba fizyczna miał kredyty i dobrą historię kredytową, to na tej podstawie bank udzieli mu kredytu już w pierwszym dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej. Przyznany limit firma może otrzymać w formie dopuszczalnego salda debetowego w koncie lub karty Visa Business - mówi Mateusz Żelechowski z MultiBanku.
Niestety, kwota tej pożyczki to tylko 10 tys. zł. Dopiero po pół roku działalności środki mogą zostać dwukrotnie zwiększone. 10 tys. zł na rozruch możemy dostać też w mBanku - również od pierwszego dnia, gdy przedsiębiorca założy w banku konto firmowe.

Bezrobotni mogą dostać pożyczkę z urzędu pracy.
- Mamy jeszcze środki na ten cel. Maksymalna kwota pożyczki to sześciokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Od 1 września będzie się można ubiegać prawie o 18,5 tys. zł - mówi Ewa Ambroziewicz w Urzędu Pracy m.st. Warszawy.
Jeśli firma przez rok działa, to pożyczka jest umarzana. Pożyczki nie dostanie też osoba, która w ostatnim roku prowadziła swój biznes albo posiadała jedynie wpis do ewidencji gospodarczej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • SSS 2010-12-06 09:48:51

  chory kraj biurokracja biurokracja 1000 formularzy 1000 dowodó na otwieranie i pwodów na firme i tak powiedza ze nie ma pozyczek.. Jak ten kraj ma sie rozwijac i mlodych ludzi ktorzy otwieraj interes przeciez placisz podatki powinies miec łatwiejszy dostep do kredytow na firme a nie.SZWECJA HOLANDIA NIEMCY ANGLIA IINE PANSTWA TAM NIE MA ORECZYCIELI TAM JEST JEDEN CZY DWA SWISTKI I PO SPRAWIE

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,36

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane