REKLAMA
REKLAMA

Trwa dochodzenie w sprawie mobbingu w Biedronce

Autor: Rzeczpospolita 16 marca 2009 10:39

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Elblągu prowadzą dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy w jednym z tamtejszych sklepów Biedronka doszło do mobbingu wobec kasjerki - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA
Jak ustalili inspektorzy, przełożona kasjerki nie zgodziła się, by opuściła ona miejsce pracy i skorzystała z toalety. Kobieta zsikała się, siedząc przy kasie.

Jak powiedział inspektor Inspekcji Pracy w Elblągu Eugeniusz Dąbrowski, teraz inspektorzy ustalają, czy działania przełożonej miały charakter złośliwy, umyślny, czy był to jedynie przypadek. - Dowodem w sprawie jest monitoring ze sklepu. Przesłuchiwani są także inni pracownicy Biedronki - podkreślił Dąbrowski.

Jak podaje Rzeczpospolita, do incydentu doszło 2 marca. Dopiero po kilkunastu dniach kasjerka zgłosiła się do przewodniczącego zarządu regionu NSZZ "Solidarność" w Elblągu Mirosława Kozłowskiego, a ten zawiadomił o sprawie inspekcję pracy.

Paweł Tymiński, rzecznik prasowy Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD), właściciela sieci Biedronka, przyznał, że w elbląskim sklepie faktycznie miała miejsce "przykra i krępująca dla pracownicy sytuacja" - podaje Rzeczpospolita.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA