Trwa polityczny spór o KDT

Autor: Dziennik 22 lipca 2009 09:16

Wojna policji z kupcami w centrum Warszawy doprowadziła we wtorek do politycznej jatki - zauważa Dziennik. PO pokazała swoje prawdziwe oblicze - grzmiała opozycja. Obarcza ona PO winą za brak porozumienia z kupcami i doprowadzenie do brutalnej walki z policją.

Jednak Hanna Gronkiewicz-Waltz milczała. Przepadł gdzieś także wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Warszawski radny z PiS Maciej Maciejowski zarzucił właśnie tym politykom PO, że ukartowali przebieg akcji, by zniszczyć kupców. 

Akcję krytykował nie tylko PiS. Także były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski dziwił się, że komornik od początku nie skorzystał z osłony policji. A Grzegorz Napieralski z SLD zarzucił władzom miasta, że nie porozumieli się z kupcami.

Elżbieta Jakubiak z PiS nie ma wątpliwości, że prezydent Warszawy zachowuje się jakby zależało jej na zniszczeniu stworzonej przez kupców spółki. Jak podkreśla Jakubiak, dogadanie się z kupcami było na dobrej drodze. Kupcy planowali zbudować w pobliżu Polski Dom Towarowy, zainwestowali w plany 10 mln zł. Jednakże miasto podniosło cenę działki i nie wydało kupcom koniecznego dla banku prawa do użytkowania działki. Budowa się opóźniła i nadszedł moment egzekucji.

PiS wysłał pismo do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Andrzeja Czumy, by zbadał, czy ochroniarze nie złamali prawa. I drugi do Hanny Gronkiewicz-Waltz, by wystąpiła do sądu z wnioskiem o zwieszenie egzekucji i rozpoczęcie rozmów. Arkadiusz Mularczyk zapowiedział, że w związku z zamieszkami będzie wnioskował o zwołanie komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Jednak prezydent Gronkiewicz-Waltz nie zamierza już negocjować z kupcami. Dodała, że ci z nich, którzy dobrowolnie opuścili halę, mogą handlować w Centrum Maximus (20 km od Warszawy). Przeciwko tym, którzy użyli przemocy, zostaną skierowane wnioski do prokuratury. Egzekucja komornicza zostanie dokończona. Jej koszty poniosą kupcy. Na ten cel zajęto m.in. ich towar

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,78

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane