PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Trzeba umieć wytłumaczyć klientom limit płatności kartą

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 19 lutego 2010 08:29

Trzeba umieć wytłumaczyć klientom limit płatności kartą

W wielu sklepach płatności kartą są możliwe od pewnej wysokości rachunku. Zazwyczaj jest to 10-20 złotych. Takie postępowanie często oburza klientów. Właściciele sklepów widzą to inaczej.

- Sprzedaję papierosy za 7 zł . Na papierosach mam marży 5-6 %. Prowizja za płatność kartą to 2,5 % plus stawka za połączenie z centrum autoryzacji kart. Nie zarobię zbyt dużo, a moim celem jest zysk tak jak każdej firmy. Jeśli klient chce kupować za pomocą karty to ok. Taka usługa jest dostępna od 10 zł. Informuje o tym kartka przy kasie. To poziom poniżej którego nie zarabiam na sprzedawanych towarach. Jeśli klienci są zbulwersowani tłumaczę im to zawsze w ten sposób. Zazwyczaj zgadzają się z moim zdaniem - przekonuje właściciel sklepu z Pruszkowa.

Kolejną sprawą jest to, że pieniądze wpłacone przez klienta za przysłowiowe bułki wpłyną na konto po kilku dniach.

- A piekarzowi trzeba zapłacić od razu. Bankomaty też nie wypłacają 10 złotówek a jakoś każdy z tym żyje - dodaje właściciel.

Inną kwestią związaną z ustaleniem limitu zakupów kartą jest czas potrzebny na obsłużenie transakcji. - Kolejki w sklepach rosną, bo dwie osoby pod rząd płaca kartą za trzy bułki i słoik dżemu. A przecież trzeba wbić cenę, PIN, poczekać na autoryzację, na wydruk - to trwa, a klienci są niezadowoleni i być może jutro wybiorą inny sklep. Tak przez chęć przypodobania się wszystkim można stracić wartościowych klientów - twierdzi właściciel.

Ułatwieniem dla sklepów ma być wprowadzenie kart zbliżeniowych, którymi będzie można płacić drobne kwoty bez konieczności wstukiwania PIN, co skróci czas przeprowadzania transakcji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ezo 2013-05-22 14:21:47

  "Ułatwieniem dla sklepów ma być wprowadzenie kart zbliżeniowych" - u mnie klienci nie chcą płacić zbliżeniowymi kartami bo twierdza że to niebezpieczne. Karty tego typu są "okradane" przez cwanych hackerów a za transakcje nieautoryzowane odpowiada właściciel karty. Rady ds. Systemu Płatniczego bada temat....

 • beata 2013-05-21 16:51:04

  Jak widać po niektórych komentarzach nie każdy klient zrozumie

 • W 2012-07-19 11:49:10

  BZWBK wydaje 10 zł z bankomatu

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane