Tylko hurtownie z własnymi sieciami sklepów przetrwają

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 31 marca 2010 09:37

W tej chwili na polskim rynku działa nieco ponad 4 tysiące hurtowni z artykułami spożywczymi. Ale na koniec roku będzie ich przynajmniej kilkaset mniej - twierdzi Dziennik Gazeta Prawna. Docelowo za kilka lat na rynku przetrwa tylko co druga hurtownia - szacują cytowani przez gazetę przedstawiciele branży.

To wynik coraz większej dominacji dużych graczy. Zdaniem Tomasza Starusa, dyrektora działu oceny ryzyka Euler Hermes, najbardziej zagrożone są małe i średnie podmioty, które przestają być konkurencyjne wobec liderów rynku - czytamy w dzienniku. Zagrożoną grupą hurtowni są także te firmy, które nie rozwijają własnych sieci detalicznych - twierdzi Gazeta Prawna. Te gwarantują im nie tylko stały zbyt. Ich siłą jest także to, że zarabiają nie tylko na marżach hurtowych, ale także detalicznych.
Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji wyjaśnia na łamach Dziennika Gazety Prawnej, że to niezwykle ważny element, bo handel staje się coraz bardziej sieciowy. Jak zauważa Tomasz Starus, niezależni kupcy nie są lojalni i w każdej chwili mogą wybrać innego dostawcę oferującego lepsze warunki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,37

  • Śr

    4,07

  • Min

    2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane