Uczą sklepikarzy jak odmawiać nieletnim sprzedaży alkoholu

Autor: naszemiasto.pl 7 maja 2009 11:09

Prezydent Miasta Rzeszowa, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeszowie w porozumieniu z Grupą "Żywiec" S.A. organizują seminarium dla podmiotów sprzedających napoje alkoholowe, które obejmowało będzie: szkolenie i dyskusję poświęconą tematowi: "Jak umiejętnie odmawiać sprzedaży alkoholu osobie niepełnoletniej".

Spotkanie poprowadzą policjanci i specjaliści zaproszeni przez Grupę Żywiec S.A. Podczas spotkania wśród uczestników dystrybuowane będą materiały edukacyjno- informacyjne.

Dużą rolę w ograniczeniu dostępu do wyrobów alkoholowych mają do spełnienia właściciele oraz pracownicy placówek handlowych i punktów gastronomicznych, w których dostępny jest alkohol. Zakaz sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom do lat 18 wprowadza ,,Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi", która równocześnie nakłada na osoby sprzedające alkohol obowiązek ich egzekwowania. Bardzo często dochodzi do sytuacji gdy osoby odpowiedzialne za sprzedaż alkoholu nie potrafią wyegzekwować tego zakazu. Wynika to przede wszystkim z nieznajomości przepisów, nieznajomości własnych uprawnień oraz z braku umiejętności odmówienia sprzedaży alkoholu osobie niepełnoletniej.

Seminarium dla podmiotów sprzedających napoje alkoholowe odbędzie się ono 11 maja 2009 roku o godz. 13.00 w sali widowiskowej Teatru Maska w Rzeszowie przy ul. Mickiewicza 13.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane