Ulotki - kolejny tani nośnik reklamowy dla sklepów

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 25 września 2009 09:03

Ulotki - kolejny tani nośnik reklamowy dla sklepów

Wśród super- i hipermarketów powszechną formą promocji stały się gazetki reklamowe, które rozdawane są klientom w sklepie jak również dostarczane do skrzynek pocztowych czy dystrybuowane w inny sposób. Co jednak z mniejszymi sklepami, które nie mają wystarczających środków aby regularnie drukować i kolportować gazetki z ofertą promocyjną?

Okazuje się, że dobrą i znacznie tańszą alternatywą dla tradycyjnych gazetek. - Od pewnego czasu stosujemy taką formę reklamy na okolicznych osiedlach - mówi nam właściciel niewielkiego sklepu samoobsługowego na warszawskim Mokotowie. Według niego zdarzało się, że do sklepu przychodziły osoby z ulotką w ręku pytając czy dana promocja jeszcze obowiązuje. - Wydaje się więc, że nasz pomysł działa - twierdzi nasz rozmówca.
Według niego druk ulotek znacząco nie obciąża budżetu sklepu. Jak wynika z ofert firm zajmujących się drukowaniem ulotek reklamowych 2,5 tys. sztuk w formacie A6(144x101 mm) można zamówić już od 100 zł. Oczywiście im większe zamówienie i im większa częstotliwość jego powtarzania tym atrakcyjniejszy rabat można uzyskać. Ulotki można samodzielnie zaprojektować poprzez umieszczenie dowolnych tekstów i elementów graficznych. Gotowy projekt zamawiający akceptuje przed rozpoczęciem druku. - W naszym przypadku na ulotce oprócz informacji o sklepie dodajemy zawsze dwa lub trzy produkty w promocyjnych cenach - mówi właściciel sklepu.
Oprócz druku ulotek pozostaje jeszcze kwestia ich kolportażu. - W wakacje nie było z tym problemu bowiem uczniowie aż palili się do pracy. Teraz jest nieco trudniej ale zawsze znajdzie się kilka znajomych osób, które za drobnym wynagrodzeniem pomogą w roznoszeniu ulotek - wyjaśnia handlowiec.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane