Unia daje pieniądze na internetowe pomysły

Autor: Gazeta Wyborcza 14 października 2009 10:25

Za dwa tygodnie rusza nabór wniosków o dofinansowanie usług w internecie. O dotację mogą się ubiegać mikro- i mali przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż rok. I mają pomysł na działalność w internecie. Można dostać do miliona złotych na dwa lata działalności - np. wynagrodzenia dla pracowników, wynajem biura czy sprzęt, np. serwery potrzebne do świadczenia usługi w sieci (Bruksela zapewnia do 85 proc. finansowania) - podaje Gazeta Wyborcza.

Jeśli firma przejdzie przez konkursowe sito, jej projekt musi przetrwać na rynku jeszcze przez trzy lata po tym, jak przestaną do niej płynąć pieniądze z Unii. - Dlatego tak ważne jest, aby firmy miały oryginalny pomysł na e-biznes, który trwale pozwoli utrzymać się na rynku - mówi cytowany w komunikacie Radosław Runowski, dyrektor zespołu własności przemysłowej w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PARP opublikowała na swojej stronie internetowej (www.parp.gov.pl) zasady, na jakich można ubiegać się o dotacje. Wnioski można składać od 26 października, teoretycznie do 13 listopada. Ale tylko teoretycznie, bo PARP może zamknąć konkurs, gdy wartość złożonych wniosków będzie wyższa niż 130 proc. dostępnej kwoty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane