REKLAMA
REKLAMA

UOKiK nie zbada marż w hipermarketach

Autor: Gazeta Wyborcza 24 sierpnia 2009 09:26

We wtorek wpłynęło pismo z resortu rolnictwa, w którym minister Sawicki domaga się przeprowadzenia kontroli tzw. marż ukrytych w sklepach wielkopowierzchniowych - podaje Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

Jak informuje gazeta, UOKiK nie podejmie jednak kontroli, gdyż żadna z sieci nie ma pozycji dominującej na polskim rynku.
Zespół składający się z przedstawicieli ministerstw gospodarki, skarbu, finansów, ale także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów miałby badać, ile za żywność dostaje rolnik, ile pośrednicy - i wreszcie za ile sprzedaje ją sklep - zarówno wielki hipermarket, jak i mały sklepik osiedlowy - podaje za Gazetą Wyborczą TVN24. Minister Sawicki chce, by zespół zaczął działać we wrześniu. Czeka tylko na zgodę premiera Donalda Tuska.
Jeszcze nie wiadomo, jakie będą jego uprawnienia i czy będzie mógł np. wymierzać kary. Wiadomo tylko, że nazwy "spekulantów" Sawicki chce podawać do publicznej wiadomości na konferencjach prasowych. Klienci mieliby się wtedy odwrócić się od napiętnowanych sieci i sklepów, a te w odpowiedzi - obniżyć ceny.
Zbadanie, kto ile zarabia na żywności, rekomendował państwom Unii w marcu Parlament Europejski. W maju i czerwcu unijni ministrowie rolnictwa zgodnie uznali, że to interesujący pomysł. Sawicki zapewnia, że wzoruje się na Danii.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA