Upos tworzy systemy zabezpieczeń dedykowane placówkom handlowym

Autor: dlahandlu.pl 1 marca 2010 12:34

UPOS System, firma zajmująca się dostawami elektronicznych urządzeń wyposażenia sklepów, m.in. kas fiskalnych, rozpoczęła prowadzenie usług związanych z systemami monitorowania i systemami zabezpieczeń.

- Część naszych dotychczasowych klientów pytała o możliwość instalacji systemów alarmowych, p.pożarowych, systemów kamer, nagłośnień ewakuacyjnych lub zwykłych systemów nagłośnień w placówkach handlowych. Co roku w wielu obiektach zakładamy systemy kasowe podpinane do serwerów. Dlaczego za jednym zamachem nie założyć systemów bezpieczeństwa? - zdradza powody wejścia w nowy obszar rynku Bogumił Walatek z UPOS System.

Podstawowym modelem w jakim są wykonywane usługi jest system alarmowy, napadowy oraz system wizyjny dla obiektu. Oznacza to że każdy monitorowany obiekt ma system czujek lub dodatkowo zainstalowany system wizyjny podpięty do centralki alarmowej. Wszystkie sygnały z urządzeń podpiętych do centralki są analizowane, przetwarzane i przekazywane telefonicznie do SMA (Stacja Monitorowania Alarmów).

- Zależnie od wymagań klientów, zabezpieczenie obiektu realizowane jest na wiele sposobów, poczynając od czujek pasywnej podczerwieni, czujniki dualne, poprzez czujki radarowe, ultradźwiękowe, sejsmiczne, stłuczeniowe i kończąc na pętlach światłowodowych. Każda z tych instalacji ma oddzielny system zasilania awaryjnego. Odpowiednio do potrzeb klienta są projektowane i montowane zestawy kamer i monitorów sprzęgnięte do urządzeń monitorujących oraz do urządzeń służących do przesyłania obrazu na odległość - informuje Bogumił Walatek.

Firma przewidziała dodatkowe funkcje adresowane do placówek handlowych. - Możliwe jest podpięcie do naszego centrum monitoringu rejestratorów temperatury systemów chłodniczych. Przy zmianie zadanej temperatury lub napięcia w chłodniach spożywczych włącza się alarm. Uratowanie mrożonek np. w nocy może być ważne dla właściciela sklepu - przekonuje Bogumił Walatek.

W celu monitorowania pracowników instalowane są ukryte kamery w kasach lub pomieszczeniach magazynowych, dodatkowo możliwe jest instalowanie czujników otwartej szuflady w kasach i uruchomienie zapisu wizyjnego operacji niedozwolonych przez kasjerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane