Uruchamiamy własnego Krasnala – cztery kroki do umowy

Autor: dlahandlu.pl 17 września 2009 09:17

Uruchamiamy własnego Krasnala – cztery kroki do umowy

Zdaniem ekspertów w najbliższych latach postępować będzie proces konsolidacji na polskim rynku handlu detalicznego. Jedną z głównych dróg konsolidacji jest rozwój sieci franczyzowych i wchłanianie przez nie niezależnych placówek lub małych sieci. Na przykładzie konceptu Krasnal Społem pokazujemy jak przebiera proces przystępowania do takiej sieci.

Wszystko rozpoczyna się od zgłoszenia. Osoby zainteresowane prowadzeniem sklepu franczyzowego Krasnal proszone są o wypełnienie formatki zgłoszeniowej zamieszczonej na stronie internetowej www.sklepykrasnal.pl bądź o kontakt telefoniczny lub mailowy. O wiele rzadziej kontakt nawiązywany jest przez operatora sieci. Na taką ofertę mogą liczyć szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia franczyzodawcy placówki, które wyróżniają się w jakiś sposób na tle konkurencji.
Kogo poszukuje operator Krasnala - firma PSS Społem Centrum? Potencjalnym franczyzobiorcą może zostac przedsiębiorca posiadający lokal o powierzchni od 50 do 100 mkw. położony w atrakcyjnej lokalizacji. Ponadto operator sieci oczekuje dobrej kondycji finansowej placówki.
Społem Centrum ma również bardziej szczegółowe wymagania wobec franczyzobiorców. Sklep musi być zlokalizowany w miejscowości liczącej przynajmniej 5 tys. mieszkańców. W promieniu 250 m musi mieszkać przynajmniej tysiąc osób a liczba gospodarstw domowych musi przekraczać 600. Ważne jest także aby w promieniu pół kilometra było nie więcej niż sześć sklepów typu convenience będących potencjalną konkurencją dla Krasnala.
Te i inne wymogi weryfikowane są podczas rozmowy wstępnej, która przeprowadzana jest w miejscu prowadzenia działalności zainteresowanego. Po przejściu tego etapu podpisywany jest list intencyjny określający obowiązki kandydata i franczyzodawcy na okres negocjowania warunków umowy franczyzowej.
Po przeprowadzeniu wspólnie z franczyzodawcą rachunku opłacalności planowanej inwestycji w otwarcie sklepu Krasnal, w jego wybranej lokalizacji i po ustaleniu okresu zwrotu z inwestycji, każdy ze zdecydowanych na rozpoczęcie współpracy i zaakceptowanych przez franczyzodawcę kandydatów otrzyma projekt umowy franczyzowej oraz czas na skonsultowanie jej ze swoim prawnikiem. Co ważne, nawet po podpisaniu, każda ze stron będzie miała 7 dni na wycofanie się z umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponieważ sieć Krasnal pragnie pozyskać do współpracy tylko najlepszych partnerów przekonanych o swojej decyzji, umożliwia ona kandydatom odpowiednio dużo czasu na przemyślenie jej i ewentualne „ochłonięcie".
Nie zmienia to faktu, że wraz z podpisaniem umowy możemy czuć się posiadaczem własnego Krasnala.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane