Uruchomienie sprzedaży w wirtualnym sklepie nie wymaga specjalnych zezwoleń

Autor: Rzeczpospolita 10 marca 2010 11:07

Każdy może z dnia na dzień zacząć handel z pomocą komputera. Nie wymaga to specjalnych zezwoleń, a co równie ważne - zbyt dużych nakładów - przekonuje "Rzeczpospolita".

Należy zacząć od zarejestrowania działalności gospodarczej. Jest to o tyle ważne, że coraz częściej urzędy, zwłaszcza skarbowe, przyglądają się internetowym transakcjom.
Jeśli początkujący przedsiębiorca chce zacząć sprzedawać swój towar musi przekazać klientom wiele informacji. Wynika to z ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów. Zgodnie z jej art. 9 ust. 1 konsument powinien zostać powiadomiony przynajmniej o: imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także o numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany; cenie lub wynagrodzeniu obejmującym wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki; zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia; kosztach oraz terminie i sposobie dostawy; prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3 ustawy; terminie, w którym oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący oraz miejscu i sposobie składania reklamacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane