Usługa cash back może zyskać popularność w małych miastach

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 11 stycznia 2010 09:29

Posiadacze kart Visa przy okazji zakupów mogą wypłacać pieniądze w 17 tys. punktów handlowych i usługowych. Posiadacze kart Maestro mają do dyspozycji 6 tys. punktów. Jednak większość Polaków nie wie, że można korzystać z takich usług - podaje Dziennik Gazeta Prawna.


Cash back jest dostępny na polskim rynku od prawie czterech lat. Jednak korzysta z niego tylko niewielka część klientów, choć ich liczba rośnie. - Łączna wartość wypłat gotówkowych u detalistów wyniosła w II kwartale 2008 r. nieco ponad 8 mln zł, a w II kwartale 2009 r. już 17,6 mln zł - mówi Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor generalny Visa Europe w Polsce.
Usługa cash back będzie zyskiwała popularność w małych miastach. - Czyli tam, gdzie bankomatów jest mało lub wcale ich nie ma. Teraz można spotkać sklepy świadczące usługę Visa cash back nawet w niektórych wsiach - mówi Małgorzata O'Shaughnessy.
Informację o tym, że sklep świadczy tego rodzaju usługi, znajduje się najczęściej na drzwiach wejściowych. Jednak to nie wystarcza. Banki zapowiadają, że będą popularyzować ten rodzaj wypłat pieniędzy, bo często jest to tańsze niż wypłaty w bankomacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane