Usługa opłacania rachunków dodatkowym powodem do odwiedzania sklepu

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 23 kwietnia 2009 09:01

W PSS Społem Południe we Wrocławiu klienci coraz chętniej korzystają możliwości opłacania rachunków w kasie. Opłaty dokonuje się w jednej, wyraźnie oznaczonej kasie.

 - W ciągu trzech lat odkąd wprowadziliśmy usługę udało nam się uzyskać dobry poziom dokonywanych transakcji. Cały czas stopniowo się on zwiększa - informuje Jadwiga Klepacka, kierownik sekcji marketingu we Wrocławskiej spółdzielni.
Prowizje, które płacą klienci ustalane są przez dostawcę usługi (Billbird), są one zmienne, ale przeważnie wahają się w przedziale od 0,99 do 1,99 - Dodatkowo operator raz na jakiś czas wprowadza promocje, dzięki którym niektóre rachunki można opłacić nie płacąc prowizji - podkreśla nasza rozmówczyni.
Oprócz opłaty rachunków klienci w tych samych kasach mogą również doładować swoje telefony komórkowe. - Dynamika wzrostu tych transakcji jest jeszcze większa. Szczególnie w okresie świątecznym oraz w wakacje widać wzrost zainteresowania tą usługą - zdradza Jadwiga Klepacka.
Jak już wspomniano wcześniej, klienci o możliwości skorzystania z obu usług wiedzą dzięki czytelnym oznaczeniom przy kasach. Dodatkowo operator dostarcza ulotki, które kładzione są przy kasach. - Również kasjerzy informują klientów i zachęcają do opłacania rachunków i doładowywania telefonów. Z resztą nasze sklepy mają osiedlowy charakter, odwiedzane są przez dobrze nam znanych klientów, więc wszyscy wiedzą o prowadzonych przez nas dodatkowych usługach - ocenia Klepacka.

Umożliwienie klientom usług tego typu wiąże się z kosztami. Między innymi trzeba w to zaangażować pracowników, którzy muszą przejść odpowiednie szkolenie. Ale spółdzielnia jest zadowolona. - Dzięki temu klienci mają dodatkowy powód do odwiedzenia naszych placówek - mówi Jadwiga Klepacka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane