Usługi dodatkowe zwiększają atrakcyjność i obroty sklepu

Autor: Magdalena Brzózka, dlahandlu.pl 16 października 2009 11:40

Właściciele sklepów mają różne pomysły na zwiększenie obrotów i zysków. Jedni poszerzają asortyment o kolejne kategorie produktów, inni ciągle inwestują w zmianę wystroju sklepu. Dobrym sposobem jest wprowadzenie dodatkowej i sprawdzonej usługi, np. totolotka.

- Kilka lat temu otworzyłem osiedlowy sklep. Sprzedawałem kosmetyki i chemię gospodarczą, które przywoziłem z Niemiec. Klienci kupowali u mnie proszki i płyny do prania, szampony, mydła, pasty do zębów, kremy i inne kosmetyki. Sprzedaż szła mi nie najgorzej, jednak szukałem sposobu na jej zwiększenie - mówi właściciel sklepu na jednym z warszawskich osiedli. Do tego w pobliżu jego niewielkiego sklepiku zaczęły się pojawiać kolejne hipermarkety z konkurencyjną cenowo ofertą.

- Pomyślałem o uruchomieniu usługi dodatkowej, która będzie przyciągać klientów. Wydzieliłem niewielki obszar w sklepie i obok proszków sprzedawałem kupony Totalizatora Sportowego - mówi właściciel sklepu. Dzięki temu do sklepu zaczęło przychodzić coraz więcej klientów.

- Stali klienci poza proszkami często nie żałowali kilku złotych na choćby jeden kupon a osoby, które po raz pierwszy odwiedzały sklep wyłącznie ze względu na kolekturę często nie wychodziły bez proszku czy pasty do zębów. Stojąc w kolejce po kupon często impulsywnie podejmowały decyzję o zakupie kosmetyków lub środków czystości - mówi właściciel.

Dlatego właściciel na sklepie powiesił duży szyld z logo Lotto, przed sklepem stoi duży stand z informacją o kwocie, jaką można wygrać danego dnia, biorąc udział w losowaniu. Dzięki kolekturze obroty sklepu wzrosły kilkakrotnie. - Dzisiaj większość przychodów generujemy ze sprzedaży kuponów. Losowanie szczęśliwych liczb odbywa się kilka razy w tygodniu a proszek czy kremy klienci kupują raz na kilka tygodni - mówi właściciel.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • online 2009-12-23 01:13:55

    Dzieki za ciekawy blog

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane