VAT odliczony za samochód można przeznaczyć na inwestycje

Autor: dlahandlu.pl 2 listopada 2009 08:48

Właściciele sklepów, którzy chcieli jeszcze w tym roku kupić samochód, żeby skorzystać z odliczenia VAT, nie muszą podejmować pochopnych decyzji. Zyskali czas, żeby określić na co przeznaczą zyskane pieniądze.

Kilka dni temu okazało się, że resort finansów nie zdąży z wprowadzeniem ograniczeń w odliczeniu podatku od aut z kratką i paliwa od 2010 roku. Odliczenie VAT-u będzie możliwe przez osiem kolejnych miesięcy. Dlatego wielu właścicieli sklepów poczuło, że nie ma potrzeby zbytnio się spieszyć z zakupem nowego samochodu firmowego. Zaoszczędzone pieniądze nie umkną wraz z końcem roku.
- W związku z rozwojem działalności zamierzałem kupić drugi samochód. Myślałem o aucie typu Citroen Berlingo, czy Fiat Doblo, którym woziłbym zaopatrzenie. Zależało mi na możliwości odliczenia podatku, więc skontaktowałem się z salonem sprzedaży samochodów. Okazało się, że zostały ostatnie sztuki, że muszę się pospieszyć. W innych salonach było podobnie, a nie byłem zdecydowany w 100 proc. na konkretny model. Wydłużenie terminu pozwoli mi dokładniej zastanowić się nad zakupem i przemyśleć optymalną formę finansowania. Poza tym liczę w styczniu, na wyprzedaż rocznika 2009. Myślę, że dzięki możliwości odpisu VAT uda mi się zaoszczędzić kilka tysięcy złotych, które przeznaczę na zakup nowego regału na pieczywo - zapowiada właściciel osiedlowego sklepu spożywczego działającego w Grodzisku Mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane