Verdes: Sezonowe warzywa i owoce to trudny towar

Autor: Edyta Kochlewska, dla handlu.pl 25 maja 2009 09:12

Verdes: Sezonowe warzywa i owoce to trudny towar

- Marża ze sprzedaży owoców i warzyw sezonowych nie jest wysoka. Do tego trzeba bardzo dokładnie wyliczyć, ile towaru sprzeda się w ciągu 1-2 dni, bo tylko tyle te produkty utrzymują świeżość, później trzeba je wyrzucać i liczyć straty - mówi Dariusz Janczewski, właściciel dwóch sklepów w podwarszawskich miejscowościach Wawer i Ząbki.

Z drugiej strony Dariusz Janczewski przyznaje, że nie posiadanie tych produktów w sezonie powodowałoby, że sklep stawałby się nieatrakcyjny dla klientów, którzy w sklepach osiedlowych szukają właśnie świeżych produktów na obiad, czy kolację. Problematyczne jest też pozyskanie dobrego dostawcy świeżych owoców i warzyw. - Bardzo rzadko zdarza się dostawca, który dowozi do sklepu. A wybieranie samemu owoców na giełdzie towarowej zajmuje dużo czasu - dodaje Janczewski.

Właściciel sklepu Verdes narzeka też na konkurencję ze strony sezonowych sprzedawców, którzy mają 10 koszyków truskawek, czy malin i sprzedają swój towar prosto z chodnika. - Nie możemy z nimi konkurować ceną, bo oni często nie płacą podatków, ZUS-u, opłat targowych. Dlatego mogą sobie pozwolić na schodzenie z ceną. My musimy mieć jakąś marżę - mówi Janczewski. Jednocześnie zastrzega on, że nie zrezygnuje z sezonowego towaru, bo wówczas oferta jego sklepu nie byłaby pełna.

Verdes działa w ramach franzcyzowej Sieci 34, należącej do Grupy Bomi. Dariusz Janczewski chce otworzyć jeszcze 2 sklepy pod nazwą Verdes.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • RENIA M. 2013-01-07 20:42:10

  pracowalam w sklepie przy Wawrze i bardzo przyjemnie bylo w tym sklepie:)

  a pan Darek jest bardzo milym pracodawca:) a pani Basia to kobieta na rane:)POzdrawiam Renia

 • Qorektor 2010-06-13 16:45:40

  Zabki są podwarszawskie lecz Wawer jak najbardziej Warszawski panie redaktorze prosze spojrzeć na mape .

 • bobibob 2010-05-16 12:59:11

  Zgadza się gdyby nie sezonowe stoisko z warzywami, Verdes by miał niekompletną ofertę, a tak wolę Wam zapłacić troszkę więcej i kupić naprawdę ładne warzywa i owoce, a przy okazji coś dodatkowego. Sąsiadujące Livio sprzedaje warzywa i owoce w niskich cenach, ale zawsze są stare i psujące się. Więc pomysł pomimo być może mało dochodowy to trafiony.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,51

 • Min

  8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane