Vita Idea: duże struktury handlowe omijają polskie prawo podatkowe

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 31 marca 2010 10:03

Vita Idea: duże struktury handlowe omijają polskie prawo podatkowe

Jak informowaliśmy wczoraj, PiS widzi potrzebę stworzenia ustawy, która pozwoli samorządom decydować, jak duże sklepy będą otwierane w gminach. - Trudno nie zauważyć wzrostu udziałów rynkowych jakie odnotowują sklepy dyskontowe w przeciwieństwie do małych, rodzinnych sklepów, które z roku na rok z coraz większym trudem funkcjonują. Potrzebna jest więc ustawa, która chroniłaby interesy handlowców, ale tylko pod warunkiem, że zostanie wprowadzona w życie, a nie jako martwy zapis - uważa Agnieszka Lauk, specjalista ds. marketingu w spółce Vita Idea, która prowadzi sieć sklepów Rosa.

- Nie jest tajemnicą, że duże struktury handlowe skutecznie omijają polskie prawo podatkowe. Polscy kupcy nie mając takich możliwości rzetelnie wywiązują się z nakładanych przez państwo obciążeń, które stanowią duży koszt w kieszeni właścicieli, co przekłada się na ceny produktów jakie oferują. W dobie kryzysu, kiedy każdy konsument zwraca dużą uwagę na własne wydatki, małe sklepy zaczynają być coraz mniej konkurencyjne. Wielkopowierzchniowe sklepy prześcigają się w promocjach, które są poza zasięgiem handlu tradycyjnego. Do tego dochodzi polityka producentów, uzależniona od wielkości zakupowych. Rolą państwa jest tworzenie przyjaznej atmosfery biznesowej, sprzyjającej rodzimym przedsiębiorstwom z których państwo czerpie dochody. Szumne zapowiedzi polityków do tej pory nie przełożyły się na praktyczne działania ułatwiające życie polskim przedsiębiorcom - mówi Agnieszka Lauk.

 

Grupa działająca pod zielonym brandem ,,Rosa" istnieje od maja 2008 roku. Z początku w jej skład wchodziło 21 kupców, ale w ciągu niespełna roku jej rozmiary znacznie się powiększyły. Obecnie do sieci należy ponad 100 placówek. Plany spółki zakładają zarówno rozwój organiczny na terenie dotychczasowego działania tzn. województwa łódzkiego, jak równie pozyskiwanie strategicznych partnerów w innych regionach Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane