Viva Natura: Kryzys niestraszny sklepom specjalistycznym

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 6 kwietnia 2009 10:04

Specjalistyczny sklep z ekologiczną żywnością Viva Natur nie boi się konsekwencji pogarszającej się sytuacji gospodarczej.

- Oczywiście towarzyszy nam obawa związana z kryzysem w gospodarce, ale jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że nie będzie bardzo źle. Ludzie robiący u nas zakupy są świadomi czym są produkty ekologiczne, wiedzą co dodawane jest do żywności sprzedawanej w zwykłych sklepach. Oni robią to z przekonania i nie odejdą od swojego sposobu żywienia, bo musieliby zmienić swoją świadomość - mówi Artur Prokop, właściciel sklepu ekologicznego Viva Natura. - W razie pogarszania się sytuacji my również jesteśmy skłonni do pewnych ruchów mających na celu obniżanie cen takich jak zmniejszenie marż czy wybór innych kanałów zaopatrzenia - zapewnia Prokop.


Sklep istnieje od sześciu miesięcy. W swojej ofercie ma ok. 2 tys. produktów (90 proc. z nich to artykuły certyfikowane). W planach jest zwiększanie tej liczby. Artur Prokop zwraca uwagę, że oprócz sprzedaży produktów ważne jest podejmowanie działań mających na celu zwiększanie świadomości konsumentów w zakresie zdrowego odżywiania. - Oczywiście w obrębie naszej grupy docelowej znajdują się ludzie, którzy mają już rozwiniętą świadomość ekologiczną, ale staramy się również docierać do tych, którzy chcą się pod tym względem rozwijać, chcą zacząć myśleć proekologicznie i zdrowo się odżywiać. W tym celu prowadzimy różnorodne działania edukacyjne, prowadzimy seminaria - wyjaśnia nasz rozmówca.

Viva Natura prowadzi sprzedaż swoich zakupów zarówno w „realu" jak i za pośrednictwem Internetu. - Oba kanały traktujemy równorzędnie. Sklep ma być miejscem, w którym nasi goście będą mogli nie tylko zrobić zakupy, ale także usiąść, napić się herbaty, poczytać literaturę dotyczącą zdrowego odżywiania. Za pomocą sklepu internetowego chcemy natomiast docierać do zabieganych ludzi, którzy nie mają czasu odwiedzić naszego sklepu, a którym zależy na jedzeniu ekologicznej żywności - mówi Artur Prokop.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,38

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane