W branży handlowej nadal brakuje dobrych pracowników

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2009 13:07

Zdaniem Rafała Boguckiego z sieci Sklep Polski zarówno przed kryzysem, jak i obecnie znalezienie dobrego pracownika w branży handlowej jest problematyczne. - Nie chodzi nawet o umiejętności, ile o podejście do pracy. To się nie zmieniło - dodaje Rafał Bogucki. Dlatego rotacja sprzedawców jest spora, bo tylko część osób przechodzi okres próbny i dostaje angaż.

Firma nie zauważa też dużych zmian w zainteresowaniu franczyzą. - Zarówno przed rokiem, jak i teraz w cięższych czasach otrzymywaliśmy zapytania o możliwość współpracy franczyzowej pod szyldem Sklep Polski. Nie zauważyliśmy jednak jakiegoś lawinowego wzrostu zapytań - mówi Rafał Bogucki.

Sklep Polski zdecydował się na rozwój dwutorowy. Oprócz sklepów franczyzowych, będzie również otwierał placówki własne z logo Sklep Polski. - Oczywiście nie będą one konkurowały ze sklepami franczyzowymi - przekonuje Rafał Bogucki. Własne sklepy będą otwierane w odległości, która nie zagrozi wypracowanej pozycji franczyzobiorcy. 

Sieć Sklep Polski powstała w 1999 roku z inicjatywy właścicieli niezależnych sklepów wraz z gnieźnieńską hurtownią PHUP Andrzej Szeszycki. Na koniec 2007 roku firma zrzeszała 220 sklepów. Franczyzobiorcy zainteresowani podjęciem współpracy powinni posiadać sklep o powierzchni sprzedaży min. 70 mkw. w odpowiedniej lokalizacji, mieć stabilną sytuację finansową i dostosować działania marketingowe do standardów sieci Sklep Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane