W centrach miast wzrasta liczba kradzieży

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 14 stycznia 2010 09:04

W centrach miast wzrasta liczba kradzieży

Po raz pierwszy od sześciu lat przestępczość w Polsce wzrosła. Policjanci, prognozują, że w tym roku wzrost przestępczości będzie jeszcze mocniej zauważalny, ma to ścisły związek z sytuacją ekonomiczną w kraju. Im gorsza, tym częściej mają miejsce kradzieże. Potwierdzają to sprzedawcy sklepu samoobsługowego z centrum Warszawy, którzy narzekają na wzrost kradzieży.

- Nie ma dnia żeby nie trzeba było udowadniać komuś próby kradzieży towaru z półek. Mamy monitoring, więc nie jest to trudne. Nie zmienia to faktu, że jedna osoba praktycznie przez cały dzień skupia się na obserwowaniu klientów. Działamy w specyficznej okolicy. Centrum miasta i bliskość dworca oznaczają duży ruch przypadkowych kupujących, a to sprzyja kradzieżom - twierdzi sprzedawczyni.

Jednak nie wszędzie sprzedawcy narzekają na kradzieże. - W ostatnim czasie nie zauważyłem wzrostu kradzieży w moim sklepie. Nawet w okresie przedświątecznym, kiedy klientów jest najwięcej, liczba kradzieży nie wzrosła. Średnio zauważamy w sklepie osobę chcącą wyjść bez płacenia raz na dwa, trzy tygodnie. Po zwróceniu uwagi przeważnie tłumaczy się roztargnieniem. Nie wzywam policji. Zrobiłem to kilka razy przez kilkanaście lat. Także podczas remanentu nie notuje zbytnich strat - twierdzi właściciel sklepu w Brwinowie.

Problem z kardzieżami w sklepach bywa też taki, że do kwoty 250 zł są to wykroczenia o małej szkodliwości czynu, którymi policja niechętnie się zajmuje. Oznacza to, że przestępstwa te są rzadko notowane, bo właściciele sklepów przekonali się, że ich zgłaszanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane