W ciągu roku załoga sklepów Tesco w Polsce zmniejszyła się o 1/3

Autor: PAP 2 października 2009 10:49

Około stu związkowców pikietowało przed Tesco w Krakowie, gdzie mieści się siedziba zarządu sieci handlowej Tesco Polska. Protestujący domagają się od zarządu sieci podwyżki płac dla pracowników o 300 zł oraz poprawy warunków pracy.

Demonstrację zorganizował związek zawodowy "Sierpień'80", a uczestniczyli w niej także przedstawiciele trzech innych związków działających w Tesco: Konfederacji Pracy, Związku Zawodowego Pracowników Handlu, Solidarności'80.

"Pracownik Tesco zamiast się bogacić - biednieje; robi za trzech, bo w ciągu roku załoga się zmniejszyła o 1/3" - powiedziała Fornalczyk.

Zarząd Tesco Polska w wydanym oświadczeniu poinformował, że priorytetem dla Tesco jest w tym roku ochrona miejsc pracy i zapewnienie pracownikom stabilnych warunków zatrudnienia.

Jak zaznaczyli, cztery związki zawodowe, które stoją za czwartkową akcją, reprezentują niewielki odsetek pracowników Tesco, a ich żądania podwyżki w wysokości 17 proc. są niemożliwe do spełnienia - zwłaszcza w czasach, kiedy wiele firm zamroziło płace, czy nawet przeprowadza zwolnienia.
Brytyjskie Tesco zatrudnia w naszym kraju ponad 28 tys. pracowników. Jak podała spółka na swojej stronie internetowej, w roku finansowym 2007-2008 roku obroty grupy w Polsce przekroczyły 8,1 mld zł (bez VAT).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane