W dni poświąteczne klienci poszukują głównie pieczywa i alkoholu

Autor: dlahandlu.pl 28 grudnia 2009 09:05

W dni poświąteczne klienci poszukują głównie pieczywa i alkoholu

W tym roku Wigilia była w czwartek, a dni objęte zakazem handlu to piątek i sobota. Sklepy, na codziennych zasadach, można było otworzyć w niedzielę. Wielu właścicieli pracowało w niedzielę, inni postanowili przedłużyć wolne dni do poniedziałku.

- Mam otwarte normalnie jak w każdą niedzielę. To niewielka miejscowość i nie narzekam na ruch. Od rana przychodzą klienci, którzy chcą uzupełnić świąteczne zapasy. Więcej niż w zwyczajną niedzielę sprzedaję alkoholu. Natomiast wędlin nikt nie kupił - informuje właścicielka sklepu w podwarszawskiej miejscowości.
Nie wszyscy właściciele sklepu otwierali sklepy w niedzielę. Niektórzy zapowiedzieli to jeszcze przed świętami na specjalnych plakatach.
- Tydzień przed świętami wywiesiłem na sklepie plakat, że w Wigilię i niedzielę 27 grudnia sklep będzie nieczynny. Z poprzednich lat wiem, że ludzie w dzień poświąteczny poszukują głównie pieczywa, a piekarnia w której się zaopatruje będzie nieczynna. Nie ma więc sensu otwierać sklepu - twierdzi właściciel sklepu z Pruszkowa.
Jego sklep będzie za to czynny 2 i 3 stycznia. Właściciel twierdzi, że w te dni warto mieć sklep otwarty. Więcej osób niż zazwyczaj przychodzi po alkohol.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane