W Görlitz można za symboliczne kwoty wynająć lokale

Autor: Gazeta Wrocławska 11 stycznia 2010 11:40

W Görlitz przedsiębiorcy z niekonwencjonalnymi pomysłami mają szansę na tanie lokale. Mogą je dostać nie tylko Niemcy, ale także Polacy - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

- Zależy nam, żeby do pustych domów przenosili swoją działalność ludzie, którzy planują otworzyć własny biznes i szukają taniego lokum - wyjaśnia Stephan Thomas ze Stowarzyszenia HausHalten z Lipska, które za cel postawiło sobie ochronę zabytkowej architektury miejskiej.

Sposobem na to mają być tzw. domy stróża. Stowarzyszenie wybiera do projektu puste, w miarę dobrze zachowane budynki przy ruchliwych ulicach. Działacze HausHalten dogadują się z właścicielami kamienic i przejmują je we władanie na 5 lat. Potem na własną rękę szukają dzierżawców i wynajmują lokale za symboliczne kwoty.

W ten sposób można wynająć lokal za Nysą, np. płacąc jedynie jedno euro za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni. Mieszkańcy Görlitz cieszą się, że na Berlińskiej coś się wreszcie zaczęło dziać. Już teraz chętnie lokują tu swoje interesy m.in. Polacy. Sklep firmowy mają np. zakłady mięsne Niebieszczańskich.

Chętni do przejęcia lokalu w Görlitz mogą kontaktować się ze Stowarzyszeniem Görlitz21 (www.goerlitz21.de lub www.haushalten.org).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,89

  • Śr

    2,64

  • Min

    2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane