W handlu tradycyjnym dobrze sprzedają się tylko największe paczki chipsów

Autor: dlahandlu.pl 18 listopada 2009 09:38

Producenci chipsów dostarczają do sklepów rożne wielkości opakowań: od małych 'jednorazowych" paczek, do największych opakowań przeznaczonych dla kilku osób. W zamyśle producentów mających stanowić uzupełnienie spotkania towarzyskiego. Przykładowo chipsy Lays są pakowane w torebki o gramaturze: 28, 85, 160 i 225 gramów.

- W moim sklepie około 80 proc. sprzedawanych chipsów to największe opakowania. Dodatkowo ich sprzedaż wzrasta pod koniec tygodnia, podczas, gdy w poniedziałki praktycznie jest zerowa. Najmniejsze paczki sprzedają się sporadycznie i to przeważnie wtedy, gdy pojawia się nowy smak. Wydaje mi się, że klienci kupują je z ciekawości, żeby przetestować nowość - zauważa sprzedawca ze sklepu w centrum Warszawy. Dlatego sprzedawcy coraz niechętniej zamawiają mniejsze opakowania chipsów, rezerwując półki dla większych gramatur.


Być może z powodu chęci przekonania klientów do najmniejszych paczek chipsów producenci robią z nich główne wygrane w swoich konkursach. Tak jest w przypadku trwającej promocji Laysów. Do wygrania są banknoty, kupony na 1000 zł i małe paczki chipsów. Wartość nagród pieniężnych to 180 tys. zł, a małe paczki chipsów do wygrania w loterii mają wartość 7,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Margot 2013-05-31 15:24:52

  a ja zawsze tych małych szukam i tylko w osiedlowych sklepikach znajduje, lubię zjeśc chipsy ale opanować się w połowie paczki nie umiem i te małe są ratunkiem bo zjedzenie 23 g a 80g to jest różnica:)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane