W hurcie spadają ceny pomarańczy

Autor: www.portalspozywczy.pl/dlahandlu.pl 1 marca 2010 15:04

Na rynkach hurtowych w ostatnim tygodniu spadły ceny pomarańczy - wynika z danych zgromadzonych przez portalspozywczy.pl. Najwięcej, bo o 1,2 zł na kilogramie spadły ceny pomarańczy na wrocławskiej giełdzie Targ Piast.

Na sandomierskiej giełdzie 1 kg pomarańczy kosztował 27 lutego 3,7 zł. Najmniej, bo 1,75 zł trzeba było zapłacić w Katowickich Obrokach.
W ostatnim tygodniu lutego nieznacznie spadły też ceny tych owoców na Lubelskiej giełdzie Elizówka, gdzie kilogram pomarańczy kosztował 3,25 zł. Stabilne ceny były na giełdach w Białymstoku, Rzeszowie, Warszawie i Gdańsku.

W połowie listopada pomarańcze można było kupić w hurcie cenie od 2 zł do 5 zł. W listopadzie najniższa cena hurtowa pomarańczy wynosiła 2,8 zł. Wówczas najniższe ceny pomarańczy można było spotkać na rynku hurtowym Obroki w Katowicach - 2 zł. Najwyższe zaś na giełdzie SORH w Sandomierzu - 5 zł. Podobnie było na rynku Targ Piast we Wrocławiu i Podlaskim CRT w Białymstoku (4,8 zł). Na giełdzie Elizówka Lublin za pomarańcze trzeba było zapłacić średnio 3,7 zł, zaś na warszawskich giełdach Bronisze 4,08 zł i Agrotechnika 4,7 zł.
Jak wynika z badania cen w handlu detalicznym, prowadzonego przez portal dlahandlu.pl w tym tygodniu ceny pomarańczy wahały się w detalu blisko poziomu 4,3 zł. Choć można było także spotkać kilogram pomarańczy za 1,89 zł.

www.dlahandlu.pl/koszyk/ 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane