W kryzysie sklepy częściej padają łupem złodziei - pracowników

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 2 listopada 2009 10:09

Polscy pracownicy nagminnie oszukują swoich pracodawców. Wynoszą cenne dane o klientach, sprzedają informacje o warunkach przetargów lub kradną sprzęt - wynika z najnowszego badania firmy doradczej Euler Hermes, na które powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

W czasie kryzysu liczba takich przestępstw gwałtownie wzrosła. Skarży się na nie już 92 proc. przedsiębiorstw, a ponad jedna czwarta poniosła z tego powodu straty większe niż 100 tys. zł. Pracownicy szczecińskiego Kauflandu ukradli ze sklepu towar wartości 700 tys. zł - to tylko jeden z bardziej efektownych przykładów.
Jeszcze rok temu problemy z nieuczciwymi pracownikami miała połowa polskich przedsiębiorstw; obecnie już 9 na 10. Najpowszechniejsze są kradzieże, które w ostatnim roku dotknęły aż 45 proc. firm, ale równie często zdarzają się oszustwa i przywłaszczenia firmowego mienia. Aż 5 proc. pracowników kradnie firmowe tajemnice.
Co gorsza, spora część, bo blisko 40 proc. przestępstw popełnianych przez nielojalnych pracowników wogóle nie jest wykrywana, a jeśli już - to z dużym opóźnieniem, podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane