W ladzie chłodniczej należy szczególnie dbać o skraplacz

Autor: dlahandlu.pl 8 lutego 2010 11:12

Regał chłodniczy powinien cechować się przede wszystkim niezawodnością i energooszczędnością. Musi także posiadać odpowiednią wydajność chłodniczą. Przy prawidłowej eksploatacji, nowe urządzenie chłodnicze powinno pracować bezawaryjnie przez kilka lat.

- Powinno zwracać się uwagę na utrzymanie w czystości agregatu, a w szczególności skraplacza. Jeżeli jest on zanieczyszczony kurzem, przysłonięty lub ma niesprawny wentylator, sprężarka pobiera znacznie więcej energii i głośniej pracuje. Spada jej wydajność chłodnicza, a po niedługim czasie, silnik przegrzewa się i może dojść do poważnej awarii. Wiele awarii wynika także z przeładowania mebla, a co za tym idzie z braku prawidłowego przepływu powietrza - informuje serwisant, pracownik punktu naprawy urządzeń AGD.

Awarie można zminimalizować, przestrzegając zasad eksploatacyjnych, pilnując terminów przeglądów i dbając o to, by meble chłodnicze obsługiwał wyłącznie przeszkolony personel. Awaria systemu chłodniczego oznacza najczęściej konieczność pracy serwisu na urządzeniu, które stoi w sklepie. Każdorazowo wiąże się to z dużymi utrudnieniami i dla klientów i dla personelu.

Żywotność mebli chłodniczych szacowana jest przez fachowców na 8 - 10 lat. Po upływie tego czasu koszty eksploatacji znacznie wzrastają. Dlatego chłodziarki pojawiają się na rynku wtórnym

- Większość z nich pracuje na czynnikach, które już zostały lub zostaną w najbliższym czasie wycofane z produkcji ze względów ekologicznych. Kupując takie urządzenie, trzeba się liczyć z koniecznością dokładnego przeczyszczenia całej instalacji i wymiany automatyki. Często mało skuteczna jest też izolacja, a stan techniczny i zapotrzebowanie na energię pozostawiają wiele do życzenia. W efekcie, koszty zakupu, adaptacji oraz serwisu nowych i używanych mebli chłodniczych są porównywalne - informuje fachowiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane