W Łodzi łatwiej o personel sklepowy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 27 marca 2009 09:21

W Łodzi łatwiej o personel sklepowy

- Obecnie dużo prościej znaleźć pracowników do naszych sklepów niż jeszcze kilka miesięcy temu. Zmiany zaczęły być zauważalne mniej więcej od nowego roku - mówi Janusz Skusiewicz, wiceprezes Społem PSS w Łodzi.

- Latem ubiegłego roku znalezienie odpowiednich pracowników było wyjątkowo trudne. Od nowego roku odnotowaliśmy znacznie większą podaż pracowników - informuje Skusiewicz. - Główna przyczyną były najprawdopodobniej zwolnienia w innych sektorach. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że w ostatnim czasie wzrosły zarobki pracowników w handlu. Zgłaszają się do nas osoby, które jakiś czas temu zrezygnowały z pracy a teraz wracają do nas i na tym samym stanowisku dostają wyższą pensje - zauważa nasz rozmówca.

Średnia pensja miesięczna w handlu  w Łodzi to ok. 1300 -2500 zł. Mniej zarabiają osoby poracujące na tych samych stanowiskach w dużych sieciach handlowych. Na niższe zarobki muszą się też godzić pracownicy w mniejszych miejscowościach w okolicach Łodzi. Kasjer w supermarkecie Tesco w Łodzi z rocznym stażem dostaje 1500 zł. W Zduńśkiej Woli jest to 1350 zł. Kierownik sklepu spożywczego w Piotrkowie może liczyć na 1850 zł. Kierownik sklepu spożywczego w Łowiczu może zarobić 2200 zł.

Kasjerzy, sprzedawcy, a nawet kierownicy sklepów i ich zastępcy muszą być przygotowani na pracę przez siedem dni w tygodniu, rano i do późnego wieczora. Główne wymagania im stawiane to dyspozycyjność. Przedstawiciele dużych sieci handlowych, przeważnie hipermarketów, przypominają, że do pracy - zwłaszcza na podstawowe stanowiska - przyjmują osoby bez szczególnych kwalifikacji, często bez zawodu i umiejętności. Podkreślają, że praca jest prosta, a płaca za wykonywanie takich zadań nie może być wygórowana.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane