W małych sklepach dominuje intuicyjny merchandising

Autor: dlahandlu.pl 29 marca 2010 11:49

Merchandising jest wykorzystywany przede wszystkim w największych, sieciowych placówkach handlowych. Niestety w małych sklepach tradycyjnych często można zaobserwować brak spójnej koncepcji merchandisingu.

Najmniejsze placówki handlowe często stają się ofiarą merchandisingu producenckiego. Przedstawiciele handlowi realizują własne plany sprzedażowe, dbając o najlepsze wyeksponowanie i rotację własnych produktów. Oczywiście działają za zgodą właściciela lub osoby zarządzającej sklepem.

- Przedstawiciele handlowi kilkukrotnie zwracali się do mnie z propozycją pomocy w takim zaaranżowaniu wnętrza sklepu, aby przynosił on większe zyski. Przyznam, że za pierwszym razem nawet byłem skłonny podjąć próby. Jednak w czasie rozmów zorientowałem się, że zmiany w rzeczywistości miałyby służyć wyeksponowaniu jednego producenta. A nie o to mi chodziło. Chciałem uzyskać przejrzyste ułożenie towarów, wygodne dla klientów - informuje właściciel sklepu osiedlowego.

Handlowiec jest zdania, że o merchandisingu głównie się mówi i pisze, a nie wykorzystuje w małych sklepach. - Przez lata prowadzenia sklepu sam widzę co powinno stać koło czego żeby zainteresować klienta. Wiem jak podświetlić mięso, jak układać owoce. To intuicyjna wiedza. Chociaż cały czas chętnie skorzystałbym w wiedzy profesjonalisty - przekonuje handlowiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • marketingowiec 2012-12-30 16:22:49

  Jeśli potrzebują Państwo doradztwa w zakresie merchandisingu w małym sklepie to zaprszam do kontaktu marketingowiec@onet.pl

 • E.D 2012-02-14 12:25:06

  Witam, pod koniec 2011 roku pojawiła się na rynku nowa pozycja dot. Merchandisingu.  Merchandising w polskich sklepach autorstwa Witolda Urbańskiego.  Więcej informacji- prosze pisać  ewelina.dworakowska@ekspercisprzedazy.edu.pl

 • Rashio 2010-06-19 08:39:50

  Właśnie mam podjąć pracę w tym kierunku. Polega ona na zwiększeniu obrotów na produktach impulsowych (słodycze). Jak powinienem negocjować z właścicielem sklepu osiedlowego bądź osobą odpowiedzialną w sklepie osiedlowym za ekspozycję o nejlepsze miejsce na półce czy też przy kasie oraz czy tylko miejsce przy kasie jest złotym miejscem? Proszę o informację w tej sprawie. Proszępisaćna meila rasziowita@wp.pl. Z góry dziękuję.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,96

 • Min

  4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane