REKLAMA
REKLAMA

W marketach z półek znikają tanie towary

Autor: naszemiasto.pl 8 kwietnia 2009 10:23

Przed świętami wielkanocnymi znikają ze sklepowych półek najtańsze towary. Niemal w każdym regale jakaś półka jest pusta, oznaczona kartkami "chwilowy brak towaru". W Tesco w Galerii Łódzkiej z sześciu rodzajów musztardy Kamis nie ma aż czterech najtańszych. Brak jest rozpuszczalnej kawy NYC Mokate, cukru i proszku do pieczenia dr. Oetkera oraz serków Milkland.

REKLAMA

Towarów brakuje także w innych sieciach. W sklepie Real na al. Jana Pawła II w Łodzi brak jest większości produktów, oznaczonych jako promocja, m.in. dużego majonezu Kętrzyna oraz sosu tatarskiego Motyla.

Klienci zastanawiają się, skąd biorą się problemy z towarem i czy mają one coś wspólnego z wymuszaniem na producentach obniżek cen towarów. Podejrzenie nie jest bezpodstawne, bo pod koniec ub. r. przedstawiciel Tesco zaproponował polskim dostawcom obniżenie cen, nawet o jedną czwartą. Oficjalne pismo z Tesco wywołało prawdziwe trzęsienie ziemi u jednego z wiodących producentów żywności w woj. łódzkim. Szefowie przedsiębiorstwa nie zgodzili się jednak na żądanie obniżenia cen od 5 do 20 proc. - Takie posunięcie zniweczyłoby sens ekonomiczny produkcji - przyznał wtedy przedstawiciel firmy.

Dziś nikt nie chce się przyznać, czy między marketami a producentami toczy się wojna nerwów. - Warunki umów handlowych pomiędzy partnerami biznesowymi są informacjami poufnymi, jednak mogę zapewnić, że trudności z dostępem do asortymentu Kamis w sieci Tesco są chwilowe - mówi Sylwia Kalska, rzeczniczka Kamisa.

Problemu nie widzi też Rafał Jafra, dyrektor regionu łódzkiego w firmie Mokate. - To niemożliwe, żeby brakowało kawy. Nasze produkty są w ciągłej sprzedaży - dodaje. Katarzyna Petrykowska z sieci Real zapewnia, że sklep systematycznie zwiększa zamówienia, zwłaszcza przed świętami.

- W weekend nasze sklepy przeżyły oblężenie klientów - dodaje Michał Kubajek, rzecznik sieci Tesco. - W sklepach musieli nam pomagać nawet pracownicy biurowi.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA