W Opolu mały handel chce uzupełniać ofertę galerii handlowych

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 27 marca 2009 10:32

W ubiegłym roku w Opolu otworzono centrum handlowe Tesco i Galerię Karolinka. Na początku marca 2009 roku ruszył kolejny obiekt - Solaris. Lokalni handlowcy narzekają, że na rynku robi się coraz ciaśniej.

Wysyp kolejnych centrów sprawia, że coraz trudniej jest przytrzymać u siebie klienta. - Po otwarciu Karolinki odczuliśmy, że część klientów zaczęła odpływać z prowadzonej przez nas Galerii Opolanin - przyznaje Iwona Zawada, specjalista ds. marketingu w Społem PSS w Opolu. Podkreśla jednak, że pojawienie się konkurencyjnego kompleksu handlowego może być również szansą: - Solaris znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Opolanina. Przed jego otwarciem mieliśmy oczywiście obawy, ale liczyliśmy też na to, że klienci, który wybiorą się tam na zakupy, skorzystają przy okazji z naszej oferty. Nasze przypuszczenia sprawdziły się. Biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających nas gości na pewno nie jest gorzej niż przed pojawieniem się Solarisa.


Według Iwony Zawady odpowiedzią na rosnącą konkurencję jest dostosowanie oferty do potrzeb klientów i profilowanie jej w taki sposób, aby stanowiła ona uzupełnienie tego co proponuje sąsiedni obiekt. - W Solarisie nie ma na razie restauracji, w której klienci mogliby zjeść obiad czy lunch. Prawdopodobne jest to jednym z powodów , które sprawiają że sporym zainteresowaniem cieszy się prowadzona przez nas restauracja „Dwa Bratanki". Spółdzielnia pracuje również nad zagospodarowaniem lokalu o powierzchni 360 m kw. zlokalizowanego w przyziemiu galerii. - Zgłaszają się do nas zainteresowani i myślę, że lokal nie zostanie bez najemcy - mówi Iwona Zawada.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane