W Płocku zwiększą liczbę koncesji na alkohol do 170

Autor: Gazeta Wyborcza 21 stycznia 2010 12:06

Właściciele nowo otwieranych w Płocku sklepów mają problem: nie mogą otrzymać koncesji na handel alkoholem. Określony przed prawie 10 laty limit zezwoleń całkowicie się wyczerpał. Radny Wiesław Kossakowski, szef komisji gospodarki komunalnej, przygotował projekt uchwały, który proponuje zwiększenie limitu punktów mogących sprzedawać alkohol - czytamy w Gazecie Wyborczej.

- Od dwóch lat jest kłopot z tzw. koncesjami detalicznymi, które daje się właścicielom sklepów, stacji benzynowych - tłumaczy Kossakowski. - Gdy zacząłem sprawdzać, okazało się, że od 2001 r. nie było odważnego, który zaproponowałby radzie miasta zwiększenia limitu tych koncesji. 

Radny zaproponował, by w Płocku było 170, a nie 150 pkt, które będą miały zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Z jego wyjaśnień wynika, że w porównaniu do innych miast w kraju i tak Płock znajdzie się na szarym końcu. Z drugiej strony 20 zezwoleń rozładuje kolejkę. Bo dziś czeka na koncesję 23 przedsiębiorców. Delikatesy Piotr i Paweł stały w kolejce po zezwolenie pół roku. MarcPol usłyszał, że kolejka jest już na 1,5 roku.

Zwiększenie limitu o 20 pozwoleń całkowicie rozładuje kolejkę, bo co roku dwie, trzy osoby rezygnują ze sprzedaży alkoholu i oddając koncesję, wywołują małą rotację.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane