W Poznaniu powstaną dwie nowe hale dla handlu towarami spożywczymi

Autor: portalspozywczy.pl 9 czerwca 2009 14:02

Rynek hurtowy w Poznaniu, czyli Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza SA wzbogaci się o kolejne obiekty. Na terenie rynku powstaną m.in. nowe hale przeznaczone do handlu produktami spożywczymi. Koszt inwestycji nie jest jeszcze znany.

- Wybudujemy dwie hale przeznaczone do handlu produktami spożywczymi. Zmodernizujemy jeden z istniejących obiektów, tak żeby mogły w nim funkcjonować chłodnie - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Grzegorz Hempowicz, prezes WGRO.

Termin realizacji tych inwestycji nie jest jeszcze ściśle określony, ale jak zaznacza w rozmowie z portalemspożywczym.pl prezes WGRO, jeżeli budowa rozpocznie się w lipcu, to jest szansa na uruchomienie hal pod koniec 2009 roku.

Wielkopolska Gidia Rolno-Ogrodnicza działa od 1992 roku. Gildia to rynek hurtowy warzyw i owoców krajowych i importowanych, kwiatów żywych i sztucznych, artykułów florystycznych oraz artykułów spożywczych. WGRO S.A. jest podstawowym rynkiem zbytu dla około 1800 producentów rolnych i ogrodniczych oraz ponad 450 hurtowni różnych branż. Rynek hurtowy obsługuje ponad 17000 klientów.

Poznański rynek hurtowy jest zlokalizowany na 12 hektarach. Handel warzywami i owocami odbywa się w dwóch halach, pod wiatami oraz na specjalnie wyznaczonych stanowiskach na placu. Sprzedaż artykułów spożywczych zlokalizowana jest w 5 halach, w których sprzedawcy korzystają z ponad 300 boksów handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane