REKLAMA
REKLAMA

W sklepach będzie można płacić telefonami

Autor: dlahandlu.pl 25 września 2009 10:54

W Polsce powstaje system powszechnych płatności mobilnych, dzięki któremu klienci sieci komórkowych na terenie kraju będą mogli opłacać przez telefon komórkowy większość dokonywanych transakcji, w tym również płacić za zakupy w sklepach.

REKLAMA

Projekt jest już w fazie pilotażowej. Przez trzy miesiące ponad 200 osób testuje transakcje przeprowadzane za pomocą telefonu komórkowego z rachunków kart debetowych, kredytowych oraz tzw. przedpłaconych.

Docelowo system pozwoli nam szybko i bezpiecznie wykonać zakupy, zapłacić rachunki, kupić bilety komunikacji miejskiej, kolejowej czy lotniczej, opłacić parkowanie czy np. doładować telefon na kartę.

Edług pomysłodawców systemu znaczne korzyści odnotują również partnerzy detaliczni, sieci handlowe i usługowe, które coraz śmielej wchodzą w nowoczesne obszary handlu typu e-commerce i m-commerce.

Wykonywanie płatności za pomocą testowanego systemu jest możliwe dzięki aplikacji zainstalowanej na karcie SIM telefonu komórkowego. Cały proces autoryzacji transakcji przebiega w bezpiecznym środowisku systemu: na telefon komórkowy klienta wysyłana jest wiadomość SMS z prośbą o potwierdzenie transakcji. Kupujący potwierdza ją kodem PIN i tym samym obciąża rachunek swojej karty płatniczej w banku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11238

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA