W sklepach lekarstwa sprzedają się słabiej

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 9 kwietnia 2009 11:18

Jeszcze kilka lat temu lekarstwa w kwidzyńskiej spółdzielni Społem cieszyły się dużą popularnością. Sytuację zmieniło pojawienie się w okolicy aptek sieciowych z tanimi lekami.

Spółdzielnia prowadzi sprzedaż leków w sześciu sklepach. W największym z nich są one wyeksponowane na specjalnej szafie, w mniejszych znaleźć je można na ekspozytorach. - Wiadomo, że specjalna, dobrze oznaczona szafa z lekarstwami przekłada się od razu na lepszą sprzedaż tych produktów. Ze względu na niewielką powierzchnię większości naszych placówek nie możemy sobie pozwolić na wstawienie ich do sklepów. Aby sprzedawać leki w sklepie o powierzchni 60 czy 80 mkw. musielibyśmy pozbyć się innych bardziej podstawowych kategorii asortymentowych - wyjaśnia Ewa Szczypińska, kierownik handlowy w Społem PSS w Kwidzynie.


Sprzedaż lekarstw w sklepach spółdzielni zmniejsza się. Wszystkiemu winne są sieciowe apteki, które sprzedają medykamenty w bardzo niskich cenach. - Wcześniej sprzedaż lekarstw przynosiła dobre zyski, bo tradycyjne apteki miały dość wysokie marże. Ale odkąd w okolicy pojawiły się aż trzy apteki sieciowe sprzedaż wyraźnie się pogorszyła. Kiedyś jesienny i wiosenny okres zachorowań przekładał się na większą sprzedaż leków. Teraz różnica jest nieznaczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane