REKLAMA
REKLAMA

W sklepach w okresie międzyświątecznym wykryto fałszywe promocje

Autor: Gazeta Wyborcza 5 stycznia 2010 10:16

Inspekcja Handlowa przed świętami, a więc w okresie wzmożonych zakupów i szału promocji, przeprowadziła kontrole promowanych i świątecznych towarów w całym kraju. W Świętokrzyskiem znaleziono szereg nieprawidłowości - podaje Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

- Niestety, wciąż od konsumenta trzeba wymagać wyjątkowej czujności i świadomości, bo handlowcy robią wiele, żeby zarobić więcej, niż to wynika na przykład z napisu na opakowaniu - mówi Mariusz Burchart, świętokrzyski wojewódzki inspektor handlowy.

W rybach inspektorzy znaleźli ślady wskazujące na celowe oszustwo poprzez dodanie niedozwolonych i niewymienionych na opakowaniu składników: związków fosforu. Inspektorzy wskazywali też na inne uchybienia. - Znaleźliśmy mrożonki, gdzie lodu powinno być do 30 proc., a było 40 proc. Ludzie płacą za wodę, zamiast za rybę - mówi Burchart.

Świętokrzyscy handlowcy manipulowali też w sposób nieuczciwy i niedozwolony cenami, szczególnie w towarach żywnościowych. Cena przed promocją okazywała się taka sama, jak podczas promocji, a więc tak naprawdę promocyjna nie była. Zdarzały się też różnice ceny tego samego produktu w kasie i na półkach.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA