W systemach monitoringu można wybrać rejestrator lub kartę DVR

Autor: dlahandlu.pl 2 grudnia 2009 09:26

Karty DVR (ang. Digital Video Recorder) stały się silną konkurencją dla tradycyjnych rejestratorów cyfrowych. Karta DVR to komponent komputera odpowiedzialny za rejestrację obrazów ze sklepowego systemu monitoringu. Rejestrator cyfrowy to samodzielne urządzenie, będące kompletnym rozwiązaniem dozorowym. Karta komputerowa to wydatek koło 250 zł, rejestrator kosztuje od 460 zł. Do działania karty DVR niezbędny jest komputer. Obydwa systemy wymagają kamer.

- Wcześniej pod względem możliwości karty zdecydowanie ustępowały rejestratorom, jednak teraz stwierdzenie, które z tych rozwiązań jest lepsze nie jest już tak oczywiste. Podczas porównywania i wyboru jednego z tych dwóch rozwiązań należy uwzględnić kilka kluczowych kryteriów: stabilność działania, funkcjonalność, wielkość systemu wizyjnego oraz wymagania jakościowe stawiane przed instalacją monitoringu - informuje pracownik internetowego sklepu wyspecjalizowanego w dziedzinie monitoringu kamery.pl.

Rejestratory cyfrowe są lepszą propozycją dla systemów wizyjnych pracujących w wymiarze całodobowym oraz w miejscach, gdzie ich obsługa sprawowana jest przez niewykwalifikowany personel. System wizyjny budowany na karcie DVR, poprzez odpowiedni dobór komputera i jego podzespołów, jest w stanie zapewnić podobną stabilność pracy co system z rejestratorem cyfrowym, jednak zgodnie z zasadą im więcej elementów składowych tym większa podatność instalacji na awarie, lepsze będzie rozwiązanie z samodzielnym rejestratorem.

- Stosując rejestratory cyfrowe w systemach wielokamerowych należy wziąć pod uwagę, że materiał wizyjny może być przechowywany przez niezbyt długi okres czasu. Chociaż na rynku dostępne są urządzenia z opcją automatycznego nadpisywania danych i obsługą większej liczby dysków (znacznie droższe) to jednak w tym aspekcie karty DVR montowane na platformie komputera PC są lepszym rozwiązaniem, gdyż zazwyczaj komputer umożliwia obsługę większej liczby dysków - informuje specjalista.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane