W Szczecinie kupcy sami chcą wybudować centrum handlowe

Autor: Gazeta Wyborcza 13 stycznia 2010 09:54

Centrum handlowo-usługowe chce postawić przy ul. Bohaterów Warszawy spółka To Tu-Rzyn, która zrzesza kupców, prowadzących swoje interesy w 230 punktach handlowych znajdujących się na targowisku położonym za galerią Turzyn - podaje Gazeta Wyborcza.

- O ucywilizowaniu naszego handlu myślimy już od kilku lat - mówi prezes spółki Sławomir Kędzierski. - Na miejscu targowiska chcemy wybudować kompleks składający się z czteropiętrowego budynku handlowo-usługowego, zadaszonego placu targowego i parkingu. Żeby otrzymać kredyt na budowę, musimy podpisać wieloletnią umowę na dzierżawę terenu. Dotychczas podpisywaliśmy ją co 3 - 4 lata, ostatnia wygasa nam już 27 lutego.

Pod koniec listopada 2009 r. kupcy złożyli wniosek o 30-letnią dzierżawę. Przedstawili też miastu koncepcję zagospodarowania terenu i biznesplan. W zeszłym tygodniu przedstawiciele spółki spotkali się z radnymi z komisji gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i mienia oraz rozwoju, promocji i gospodarki morskiej. 

Decyzji w tej sprawie można spodziewać się na przełomie stycznia i lutego. Jeśli będzie pozytywna, kupcy rozpoczną starania o kredyt na budowę.

- Koszt inwestycji oceniam na 60 mln zł - mówi Kędzierski. - Chcemy ją realizować w trzech etapach. Najpierw wybudujemy parking na 295 miejsc, na który przeniesiemy kupców w momencie budowy placu targowego (138 pawilonów). Ostatnim etapem inwestycji byłoby postawienie czteropiętrowego budynku biurowo-usługowego, ciągnącego się od Bohaterów Warszawy do Kordeckiego. Wszystko można zrealizować w ciągu 32 miesięcy.

Projekt kupców zakłada, że centrum będzie miało powierzchnię ok. 9 tys. m kw. Z tego 5,5 tys. to budynek, w którym znalazłyby się m.in. kręgielnia, lokale gastronomiczne, sauna, salon fitness. Niecałe 3,5 tys. m kw. miałaby zająć zadaszona hala targowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane