W wakacje sklepy zarabiały więcej niż rok temu

Autor: dlahandlu.pl 17 września 2009 09:34

Pomimo kryzysu i rosnących cen żywności zarówno sieci handlowe jak i pojedyncze placówki notowały w minione wakacje wyższe niż przed rokiem poziomy sprzedaży. - Dla sieci sklepów abc był to bardzo dobry okres - wyniki sprzedaży były powyżej założeń – przyznaje Maciej Cybulski reprezentujący sieć.

Przypadek abc nie jest bynajmniej odosobniony. Lepszym niż przed rokiem okresem wakacyjnym chwalą się również właściciele małych sklepów. - W zasadzie nie do końca wiadomo co na to wpłynęło ale w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrost był zauważalny - przyznaje właściciel jednego z warszawskich sklepów osiedlowych. - Doszło nawet do tego, że w niektórych okresach sprzedaż określonych kategorii była tak duża, że musieliśmy zamawiać towar w większych ilościach niż było to planowane na podstawie ubieglorocznegej sprzedaży - dodaje.
Jego zdaniem paradoksalnie do wzrostu sprzedaży mógl przyczynic się tak bardzo nagłaśniany w mediach kryzys. - Być może część osób w obawie przed przyszłością zrezygnowała w tym roku z drogich wyjazdów zagranicznych, ale to tylko hipoteza, którą trudno zweryfikować - zastrzega sklepikarz. Jego zdaniem na pewno swoje zrobiły też wyższe niż przed rokiem ceny żywności.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane